Huszonegy fiatal: villanyszerelő és erősáramú elektrotechnikus vette át a gyakorlati tudásukat igazoló oklevelet a Vill-Korr Hungária székházában. Gasztonyi László, a cég ügyvezető igazgatója úgy fogalmazott, diákként érkeztek ezek a fiúk hozzájuk, s most majdnem teljes értékű szakemberként távoznak – egyenesen a nagybetűs életbe.
A végzős diákok
„Szerencsések vagytok, hogy a duális oktatás során a gyakorlati képzést ebben a családias, de szakmailag professzionális közegben kaptátok meg” – szögezte le egybehangzóan Gede Eszter, a szakképzési centrum kancellárja és Hatos Hajnalka, a PÁGISZ iskola igazgatója. Valószínűleg ezt maguk a diákok is tudják, hisz a mögöttük hagyott évek során nem hólapátolásra és takarításra fogták be őket, hanem az elektromos szakma széles spektrumát ismerték és tanulták meg.
Balról jobbra: Gede Eszter és Hatos Hajnalka
„Nem lesz mindenki minden szakterületen tökéletes, ahogy a cégünk sem az. De mindenben lehetünk jók, s egy-kettőben a legjobbak” – mondta Gasztonyi László, aki soha nem titkolta – most sem tette -, hogy a duális képzésben való részvétel maguknak a cégeknek is az érdeke. „Én remélem, hogy hagytunk bennetek nyomot, ráadásul olyat, amely a munkahely választáskor felénk billenti a mérleg nyelvét. Én hiszem és remélem, hogy a fiatalok tudnak a hazájukban, a régiójukban, a városukban boldogulni. Az kikezdhetetlen tény, hogy ezzel a szakmával húsz percen belül mindegyikőtöknek lesz állása.”
Gasztonyi László
A Vill-Korr 2016 óta vesz részt gyakorlati képzőhelyként a duális képzésben. Ennek lényege, hogy az elméleti tudást az iskolában szerzik meg a diákok, a gyakorlatit pedig azokon a munkahelyeken, ahol valóban élesben is kamatoztathatjuk az idővel felvett rutint és megszerzett tudást Ennek az évfolyamnak nem volt könnyű dolga, ugyanis másfél évet a Covid-járvány miatt otthoni tanulással töltöttek, egy rövid időre még a gyakorlati képzést is csak a virtuális térben tudták elsajátítani. Az elméleti vizsga vár még rájuk.
advanced-floating-content-close-btn